سیستم وضعيت دارايي سهامداران

با استفاده از سیستم وضعيت دارايي سهامداران، سهامداران محترم می توانند از آخرین وضعیت دارایی سهام خود بصورت اینترنتی مطلع شوند.

نحوه استفاده از سیستم

ورود به سیستم

سهامداران يک روز کاری پس از ارايه درخواست استفاده از سیستم می توانند با مراجعه به سايت شرکت، از اين سیستم استفاده نمايند. بدين منظور سهامدار بايد نام کاربري و کلمه رمز که بصورت چاپ شده در هنگام مراجعه حضوری به وی تحويل داده شده را در محل هاي مربوطه وارد نمايد.

مشاهده آخرین وضعیت دارایی

سهامداران با مراجعه به این قسمت می توانند از آخرین میزان دارایی، داریی قابل معامله و اطلاعات کارگزار ناظر خود در هر نماد مطلع شوند. برای راحتی کاربران، امکان جستجو بر اساس نام نماد ایجاد شده است و علاوه بر آن امکان مرتب سازی با کلیک کردن روی هر یک از ستون های جدول سبد سهام، تعبیه شده است. همچنین امکان چاپ سبد سهام سهامدار و یا تهیه فایل اکسل از سبد سهام سهامدار نیز وجود دارد.

بازیابی رمز عبور با پست الکترونیکی

در صورتی که رمز عبور خود را فراموش کرده اید، با وارد کردن نام کاربری خود و پست الکترونیکی که در هنگام ثبت نام اعلام کرده اید می توانید اقدام به بازیابی رمز عبور خود نمایید. در این صورت نامه ای به پست الکترونیکی شما ارسال می شود که با پیگیری دستورات آن نامه رمز عبور جدید به شما اختصاص داده خواهد شد.

تغییر رمز عبور

به دلیل مسایل امنیتی توصیه می شود سهامداران پس از ثبت نام و دریافت حساب کاربری در اولین ورود خود به سیستم رمز کاربری خود را تغییر دهند. برای تغییر رمز عبور روی نام خود در بالای صفحه کلیک نمایید. رمز عبور جدید باید حداقل 6 کاراکتر باشد.

ویرایش مشخصات ارتباطی سهامدار

سهامداران پس از ورود به سیستم می توانند اطلاعات ارتباطی خود شامل آدرس، تلفن و تلفن همراه، را بروزرسانی نمایند.

درخواست استفاده از سیستم

سهامداران حقيقي براي دريافت شناسه و رمز كاربري جهت استفاده از اين سیستم، مي توانند با اصل شناسنامه، اصل كارت ملي، كد پستـي ده رقمي و نشاني پست الكترونيك فعال خود به دفاترپيشخوان منتخب شركت سپرده گذاري مركزي اوراق بهادار و تسويه وجوه كه آدرس و اسامي آنها درسايت ميباشد مراجعه نمايند.
همچنین سهامداران حقيقي می توانند به صورت غيرحضوري با تكميل فرم غیر حضوری شناسه كاربري وبا اخذ گواهي امضاء از دفاتر اسناد رسمي به همراه تصوير شناسنامه و كارت ملي ونشاني پست الكترونيك فعال خود از طريق پست ارسال نمايند. چنانچه اين فرم توسط نماينده سهامدار تكميل گردد علاوه بر مدارك ذكر شده، ارسال تصوير شناسنامه و كارت ملي نماينده به انضمام تصوير وكالتنامه / قيم نامه نيز ضروري ميباشد. (لازم به توضيح است كه وكالتنامه بايستي بلاعزل باشد درغيراينصورت ترتيب اثرداده نخواهدشد)
سهامدار ميبايستي براي دريافت شناسه كاربري داراي كد مالكيت صحيح و فعال باشد .
كد كاربري ظرف مدت دو روز كاري پس از وصول مدارك كامل و مورد تائید توسط شركت سپرده گذاري مركزي، اختصاص يافته و به نشاني پست الكترونيك اعلام شده ارسال خواهد شد وظرف مدت 24 ساعت كاري فعال و قابل استفاده ميشود. ضروري است سهامداران حقيقي پس از اولين ورود به سامانه، رمز كاربري خود را تغيير دهند.

سهامداران حقوقي براي دريافت شناسه و رمز كاربري جهت استفاده از اين سیستم مي توانند با تهيه نامه وتحويل به شركت سپرده گذاري مركزي اوراق بهادار و تسويه وجوه ازاين سامانه استفاده نمايند .

  • مدارك لازم سهامداران حقوقي براي دريافت شناسه كاربري (IPS) :
  • تهيه نامه درسربرگ خود شركت
  • معرفي كد مالكيت صحيح و فعال شركت درمتن نامه
  • معرفي آدرس ، كدپستي و شماره تماس شركت در متن نامه
  • معرفي ايميل شركت و ايميل مديرعامل
  • روزنامه رسمي شركت به آخرين تاريخ كه صاحبان امضاي مجاز شركت درآن معرفي شده باشند
  • نامه به امضاي صاحب امضاي مجاز شركت با ذكرنام و سمت و مهرشركت رسيده باشد .

لازم به توضيح ميباشد : درخصوص درخواست شناسه كاربري براي سبدها علاوه بر مدارك بالا قرارداد سبدگرداني و نامه تائيد اداره حقوقي نيز لازم است . درخصوص درخواست شناسه كاربري براي صندوقها علاوه برمدارك بالا ارائه روزنامه تاسيس و آخرين تغييرات صندوق ، مجوز تاسيس و فعاليت صندوق كه اعتبار آن به تائيد سازمان بورس رسيده باشد ، شماره ثبت صندوق و تاريخ اعتبار آن نيز لازم ميباشد . كد كاربري ظرف مدت دو روز كاري پس از وصول مدارك كامل و مورد تائید توسط شركت سپرده گذاري مركزي، اختصاص يافته و به نشاني پست الكترونيك اعلام شده ارسال خواهد شد وظرف مدت 24 ساعت كاري فعال و قابل استفاده ميشود. ضروري است سهامداران حقوقي پس از اولين ورود به سامانه، رمز كاربري خود را تغيير دهند.